GE Industry Program

Polski Instytut Badań i Rozwoju, jako fundusz inwestycyjny wspierający projekty w obszarze przemysłowym, zachęca startupy do udziału w konkursie General Electric Industry Program oraz zaprasza do współpracy:

  • pomożemy przygotować się do udziału w Programie oraz
  • zainwestujemy w najbardziej atrakcyjny projekt.

GE Digital Industry Program wybiera najlepsze zespoły z Europy, mające doświadczenie w dziedzinie zaawansowanej analizy danych i optymalizacji, aby wspólnie z nimi zmierzyć się z największymi wyzwaniami technologicznymi GE lub ich klientów. Opracowane produkty przyczynią się do rozwoju aplikacji wykorzystujących Platformę Predix® i zostaną wdrożone u klienta.

Konkurs polega na dostarczeniu rozwiązania dla jednego z 7 problemów:

  1. Rozwiązanie predykcyjne dla efektywności kotłów — zaprojektuj dla GE Power narzędzie do prognozowania potencjału do poprawy efektywności energetycznej elektrowni węglowej w oparciu o historyczne dane eksploatacyjne kotłów.
  2. Poprawa jakości logistyki — opracuj model predykcyjny zdolny zbierać, przetwarzać, analizować i wizualizować dane operacyjne w celu zmniejszenia nierówności jakościowych i niezgodności w łańcuchu dostaw firmy Dahler.
  3. Zarządzanie energią dla układów złożonych — zbuduj zautomatyzowany, kompleksowy system zarządzania wieloma zasobami w celu optymalizacji zużycia energii i jej produkcji w mieście Ejlat (Izrael).
  4. Optymalizacja transportu — stwórz inteligentne i innowacyjne rozwiązanie pomagające mieszkańcom i turystom w mieście Ejlat podróżować z i na lotnisko w najbardziej optymalny sposób.
  5. Optymalizacja produkcji cylindrów LPG — zoptymalizuj produkcję nowych butli na gaz płynny na podstawie nowo dostępnych danych śledzenia oraz opracowanie nowych możliwości biznesowych dla firmy Aygaz.
  6. Wskaźnik niezawodności drukarek przemysłowych — opracuj indeks niezawodności dla drukarek przemysłowych HP w oparciu o ustrukturyzowane i nieustrukturyzowane parametry produkcyjne, dane terenowe i dane dotyczące użytkowania drukarek.
  7. Optymalizacja zasobów BigData — zbuduj interfejs zarządzania zasobami BigData w celu przewidywania i optymalizacji wydajności oraz kontroli kosztów generowanych przez hurtownię danych

Nabór otwarty do 23.10.2017.

Zespoły, które przed zgłoszeniem się do programu GE chcą uzyskać wsparcie merytoryczne i biznesowe, a także późniejsze finansowanie projektu zapraszamy do kontaktu z nami: Aleksandra Donocik, a.donocik@pibir.pl, tel. +48 512 262 418.